Valjakkoajokilpailu 29.09.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 29.09.2016 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Kaikki luokat on avoimia ja tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1070-1073

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Loralei VH16-046-0058
2. kahakka (VRL-14404) - Viikuna VH16-018-1823
3. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
4. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Kiss-Kiss
5. Siguri (VRL-11290) - Hallan Hiimuinen Horkanronkka VH16-018-1833
6. Leandra (VRL-01057) - Rose Empire VH16-017-0444
7. Siguri (VRL-11290) - Varjonkehrä VH16-018-1837
8. Jannica (VRL-04799) - Derian Isabel VH15-053-0152
9. Siguri (VRL-11290) - Mörkövaaran Valto VH16-018-1844
10. tvisha (VRL-01671) - Kevolehdon Metsänhenki VH16-018-1084
11. Siguri (VRL-11290) - Sumuvuorten Malkin VH15-018-1611
12. tvisha (VRL-01671) - Hattuvaaran Mollamaija VH16-018-0972
13. Creimeide (VRL-06904) - Kevolehdon Inga VH16-017-0215
14. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Lemon Chiffon VH16-017-0280
15. Jannica (VRL-04799) - Double Trouble VH13-046-0008
16. Milja (VRL-00692) - Mörkövaaran Karmelia VH16-018-1112
17. Jannica (VRL-04799) - Derian Magnar VH15-053-0004
18. Leandra (VRL-01057) - Dapplegrim Dei VH16-017-0384
19. Siguri (VRL-11290) - Fiktion Kiana VH16-018-1863
20. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Mortti VH16-018-1687
21. Joe (VRL-02528) - Runon Siina
22. Salazar (VRL-14414) - Raspberry Diaries
23. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
24. Tuire N. (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031
25. Creimeide (VRL-06904) - Jubilant Nira VH16-017-0134
26. Salazar (VRL-14414) - Aarnian Hippu
27. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fenella VH16-046-0042
28. Salazar (VRL-14414) - Roasted Brownie
29. Leandra (VRL-01057) - Peppermint Pop Dei VH16-017-0412
30. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Cadence VH16-046-0051
31. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
32. Jannica (VRL-04799) - Eglwysilan VH13-022-0131
33. Creimeide (VRL-06904) - Royal Elizabeth Brii
34. Jannica (VRL-04799) - Jacqueline VH15-046-0024
35. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
36. tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kermaviili VH16-018-0911
37. Leandra (VRL-01057) - Mangon Tochtli VH16-017-0437
38. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
39. Leandra (VRL-01057) - Diamond Doll Dei VH16-017-0436
40. Milja (VRL-00692) - Sannin Arina
41. Salazar (VRL-14414) - Just A Bird
42. Salazar (VRL-14414) - Bitten Amalia
43. Joe (VRL-02528) - Maanteiden Kuningas HV

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 33 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
2. Joe (VRL-02528) - Fridan Monopoli
3. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
4. Joe (VRL-02528) - Ace Diamond
5. Creimeide (VRL-06904) - Lula Lola Dei
6. Leandra (VRL-01057) - Thebes Dei VH16-017-0366
7. Joe (VRL-02528) - One Way Ticket
8. Joe (VRL-02528) - Wyat Toffeespice
9. Leandra (VRL-01057) - Xia Dei VH16-017-0368
10. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Pilgrim VH12-026-0334
11. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096
12. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Little Prince VH12-022-0150
13. Leandra (VRL-01057) - Sibella Dei VH15-017-0211
14. Joe (VRL-02528) - Texas Margo
15. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
16. Creimeide (VRL-06904) - Vehkakorven Silverwing
17. kahakka (VRL-14404) - Rappadanin Mongusti VH16-018-1944
18. Jannica (VRL-04799) - Ponytime Nico VH03-057-8901
19. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
20. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
21. Creimeide (VRL-06904) - Wyrda Neon Lights VH16-031-0537
22. Creimeide (VRL-06904) - Kevolehdon Frida
23. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
24. Tuire N. (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
25. Jannica (VRL-04799) - Lovely Rollo VH12-035-0254
26. Leandra (VRL-01057) - Mercutio v.d. Gateway VH15-017-0213
27. Jannica (VRL-04799) - Baudwin Teddy VH16-024-0051
28. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
29. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
30. Creimeide (VRL-06904) - Lannister Gold Brii VH16-017-0328
31. Leandra (VRL-01057) - Targaryen Dei VH15-017-0058
32. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
33. tvisha (VRL-01671) - Drogan van de Halor VH16-031-0750

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 21 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Creimeide (VRL-06904) - Stanford Wolf VH16-044-0124
2. Leandra (VRL-01057) - Idya Ignus VH15-017-0214
3. Jannica (VRL-04799) - Miss Sofie VH12-053-0155
4. Creimeide (VRL-06904) - All-American Alaska DFC
5. Joe (VRL-02528) - Teerivaaran John Lennon
6. Tuire N. (VRL-00345) - Dyantha's Farah VH13-046-0150
7. Joe (VRL-02528) - Evening Mist
8. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
9. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Quinn VH14-046-0036
10. Creimeide (VRL-06904) - Different Humour 5318 VH16-031-0525
11. Creimeide (VRL-06904) - D For Danger 5318 VH16-031-0524
12. Leandra (VRL-01057) - Pirouette Dei VH15-017-0210
13. Joe (VRL-02528) - Renassiance
14. Joe (VRL-02528) - Getting Away With Murder
15. Joe (VRL-02528) - Zippy Kay
16. Tuire N. (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
17. Leandra (VRL-01057) - Neon Tiger Dei VH16-017-0367
18. Creimeide (VRL-06904) - Wolf's Harmony VH16-021-0272
19. Tuire N. (VRL-00345) - Alycia of Briarhill VH14-046-0102
20. Tuire N. (VRL-00345) - Fake Corraidhín VH14-046-0001
21. Leandra (VRL-01057) - Ladrón Dei VH16-017-0370