Valjakkoajokilpailu 15.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 15.10.2016 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty - 40/40
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty - 40/40
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty - 12/40

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
2. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
3. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Karmiina VH16-018-1993
4. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
5. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
6. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
7.  Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
8. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
9. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
10. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
11. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
12. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
13. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
14. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
15. Tuire N. (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
16. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
17.  Tuire N. (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
18. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
19. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
20. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
21. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
22. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
23. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
24. Tuire N. (VRL-00345) - Isibéalth VH15-046-0020
25. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
26. tvisha (VRL-01671) - Bubblebox Cirein VH16-017-0413
27.  Tuire N. (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895
28. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
29. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
30. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
31. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
32. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
33. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
34. tvisha (VRL-01671) - Huvitutin Kultaruusu VH16-018-1910
35. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
36. tvisha (VRL-01671) - Tuulenpesän Valonhohde VH16-018-1907
37.  EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
38. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
39. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
40. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa 
1. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
2. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
3. tvisha (VRL-01671) - Leixcip Cirein VH16-046-0081
4. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
5. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
6. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
7.  EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
8. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
9. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
10. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
11. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
12. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
13. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
14. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
15. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
16. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
17.  tvisha (VRL-01671) - Hengenvaaran Karkulainen VH16-018-1912
18. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
19. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
20. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
21. tvisha (VRL-01671) - Gormiti Prime VH16-031-0701
22. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
23. tvisha (VRL-01671) - Taikaoppi VH16-018-0395
24. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
25. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
26. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
27.  meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
28. Tuire N. (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
29. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
30. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
31. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
32. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
33. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
34. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
35. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
36. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
37.  EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
38. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
39. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Seannach VH15-046-0104
40. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa 
1. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
2. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
3. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
4. Tuire N. (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087
5. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
6. Tuire N. (VRL-00345) - Március Larinea VH11-046-0049
7.  meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
8. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
9. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Shireen VH14-046-0098
10. Tuire N. (VRL-00345) - Coralax Rey VH03-046-2543
11. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
12. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016