Valjakkoajokilpailu 19.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.10.2016 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1090-1099

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
2. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
3. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
4. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
5. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
6. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
7.  Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
8. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044
9. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
10. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
11. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
12. Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
13. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
14. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
15. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
16. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
17.  EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
18. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
19. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
20. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
21. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
22. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
23. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
24. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
25. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
26. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
27.  Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
28. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
29. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
30. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
31. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
32. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
33. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
34. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
35. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
36. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
37.  Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
38. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
39. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
40. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
2. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
3. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
4. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
5. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
6. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
7.  meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
8. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
9. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
10. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
11. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
12. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
13. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
14. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
15. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
16. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
17.  Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
18. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
19. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
20. Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
21. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
22. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
23. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
24. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
25. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
26. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
27.  EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
28. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
29. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
30. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
31. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
32. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
33. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
34. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
35. Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
36. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
37.  Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
38. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
39. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
40. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
2. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
3. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
4. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
6. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
7.  Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
8. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
9. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
10. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
11. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
12. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165