Valjakkoajokilpailu 20.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 20.10.2016 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1090-1099

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
2. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
3. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
4. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
5. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044
6. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
7.  Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
8. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
9. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
10. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
11. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
12. Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
13. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
14. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
15. Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
16. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
17.  tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
18. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
19. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
20. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
21. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
22. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
23. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
24. Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
25. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
26. Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
27.  Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
28. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
29. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
30. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
31. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
32. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
33. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
34. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
35. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
36. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
37.  EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
38. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
39. Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
40. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
2. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
3. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
4. Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
5. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
6. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
7.  Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
8. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
9. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
10. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
11. EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
12. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
13. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737
14. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
15. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
16. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
17.  meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
18. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
19. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
20. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
21. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
22. Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
23. Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
24. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
25. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
26. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
27.  Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
28. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
29. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
30. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
31. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
32. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
33. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
34. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
35. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
36. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
37.  V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
38. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
39. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
40. Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
3. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226
4. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
6. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
7.  Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
8. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
9. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
10. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
11. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
12. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016