Valjakkoajokilpailu 21.10.2016

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 21.10.2016 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1090-1099

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
2. tvisha (VRL-01671) - Riemu-Ninja VH16-018-2090
3. Tuire N. (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
4. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
5. EmmiN. (VRL-03385) - Trillion Flames VH16-017-0216
6. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
7.  Tierra (VRL-02841) - Eden AD VH16-022-0011
8. meea (VRL-09844) - Dyantha's Cahir VH15-046-0219
9. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Eireen VH15-046-0228
10. Lucie (VRL-01441) - Lilymoor Ruby Rose
11. Ada (VRL-03880) - Hywarrd Neon VH12-024-0198
12. Ada (VRL-03880) - Heather of Radon VH11-071-0014
13. meea (VRL-09844) - Aischa VH15-046-0175
14. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
15. Tierra (VRL-02841) - Lil Lines VH16-079-0001
16. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
17.  Milja (VRL-00692) - Koistilan Jalo
18. Melina (VRL-11408) - Jukolan Jalavatar VH16-018-1277
19. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Snuggie VH16-017-0334
20. meea (VRL-09844) - Tuiskulan Daráine VH15-046-0222
21. Ada (VRL-03880) - Eachann v. Pijnboompit VH11-071-0021
22. Melina (VRL-11408) - Wyat Pink Lil Bridesmaid VH16-017-0383
23. Lucie (VRL-01441) - Honeyflow Jade
24. tvisha (VRL-01671) - Hortensian Waltteri VH16-018-2069
25. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
26. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Onnenapila
27.  Lissu T. (VRL-12701) - Riiviöiden Kuippana
28. Ada (VRL-03880) - Doireann v. Pijnboompit VH11-071-0020
29. Lucie (VRL-01441) - Rose Marie
30. tvisha (VRL-01671) - Rapanhapakko VH16-018-2169
31. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Justus VH16-017-0092
32. Lissu T. (VRL-12701) - Limelove Toyboy
33. Tuire N. (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099
34. Lucie (VRL-01441) - Albertslunds Jessica Jones
35. EmmiN. (VRL-03385) - Rory VH16-017-0157
36. Tuire N. (VRL-00345) - Spiros Tiger Who Moos VH15-046-0170
37.  Tierra (VRL-02841) - A.D. Sugar Delux VH14-024-0192
38. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Doomsday VH16-017-0048
39. Tierra (VRL-02841) - Elegant Prince AD VH14-024-0193
40. Tuire N. (VRL-00345) - Crescendo VH15-046-0044

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
2. Siguri (VRL-11290) - Dalziel Karus
3. Melina (VRL-11408) - Runon Leino VH16-018-2086
4. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Stormcrow VH16-027-0114
5. Tuire N. (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
6. Lissu T. (VRL-12701) - Hetken Viipeli
7.  Miia Maria (VRL-10382) - Vuornan Satin Spark VH16-017-0361
8. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
9. Liia (VRL-11284) - Hukanpoika VH16-018-2252
10. Tuire N. (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
11. tvisha (VRL-01671) - Oldfinion Cornelia VH16-031-0709
12. Lucie (VRL-01441) - Mangon Fairlie VH15-017-0217
13. Ada (VRL-03880) - Bealtaine of Swildie VH12-071-0019
14. Liia (VRL-11284) - Phenomeniall Dei VH12-017-0439
15. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Hedda VH15-053-0207
16. Tuire N. (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103
17.  Liia (VRL-11284) - Lyon v.d. Zanneshof VH15-017-0672
18. EmmiN. (VRL-03385) - Winston Feeling Bawdy VH16-017-0049
19. Melina (VRL-11408) - Härdellin Thor
20. Lucie (VRL-01441) - Brynhild Nanna VH15-053-0208
21. EmmiN. (VRL-03385) - Moons Last Hero VH16-017-0047
22. meea (VRL-09844) - Breandan Magnum VH12-046-0083
23. tvisha (VRL-01671) - Tuiskulan Zacairia VH16-046-0088
24. Siguri (VRL-11290) - Hufflepuff VH15-017-0424
25. Ada (VRL-03880) - Samhainn of Swildie VH12-071-0029
26. Lissu T. (VRL-12701) - Rätvänän Kuikuli
27.  EmmiN. (VRL-03385) - Gingerbread Man VH16-017-0046
28. meea (VRL-09844) - Dyantha's Darius VH15-046-0062
29. Ada (VRL-03880) - Bruadrach of Swildie VH16-071-0012
30. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Endless Thriller VH16-017-0120
31. Tuire N. (VRL-00345) - Líadan VH15-046-0011
32. Ada (VRL-03880) - Aengus v. Pijnboompit VH11-071-0013
33. tvisha (VRL-01671) - KH Zia Azile ox VH16-003-0179
34. Siguri (VRL-11290) - Armenia Karus
35. Lucie (VRL-01441) - Brita av Kleppur
36. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
37.  V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
38. meea (VRL-09844) - Spiros Demothi VH15-046-0220
39. meea (VRL-09844) - Dyantha's Maeve VH15-046-0141
40. Liia (VRL-11284) - Havukuisma VH16-018-1737

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. meea (VRL-09844) - Szoltan VH15-046-0176
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jody VH15-046-0067
3. Siguri (VRL-11290) - Hämminki VH14-018-0153
4. Ada (VRL-03880) - Eldreth Seymour VH16-071-0016
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Luella VH15-046-0068
6. Ada (VRL-03880) - Eldreth Galahad VH16-071-0018
7.  Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Xander VH15-046-0079
8. Ada (VRL-03880) - Cú Chulainn VH16-071-0017
9. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089
10. meea (VRL-09844) - Breandan Noelene VH15-046-0165
11. meea (VRL-09844) - Breandan Percival VH15-046-0140
12. meea (VRL-09844) - Isibéal Gryffindor VH15-046-0226