Valjakkoajokilpailu 23.05.2017

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 23.05.2017 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1140-1149

luokka 1. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Avellana VH16-104-0022 && Honeylake’s Golden Pearl VH16-104-0020
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Himalaja VH17-018-0458 && Erkinheimon Rautarouva VH17-018-0702
3. Jannica (VRL-04799) - Sterling Honey VH16-017-0145 && PP's Mindra VH16-028-0176
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Norriska VH17-018-0843 && Hengenvaaran Utu VH17-018-0846
5. Eenu (VRL-13600) - Huithapeli && Happy Dale Fannie
6. Tierra (VRL-02841) - Lille Magi VH16-028-0254 && Ron Rafael B VH16-028-0170
7. Mette (VRL-13589) - Vaniljataivas && Kissanminttu
8. Veera R. (VRL-10735) - Avalanche Rewa VH13-046-0122 && Saxon Rewa VH14-046-0049
9. Mette (VRL-13589) - Mustaherukka && Haamuprinsessa
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huima VH17-018-0823 && Hengenvaaran Sudensielu VH17-018-0824
11. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni VH16-017-0089 && PP's Kennedy VH17-017-0222
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069 && Asahi SCHA VH05-046-9895
13. V. Penrose (VRL-14429) - Birchbound’s Daisy Haze VH16-104-0019 && Etheldred GW VH17-104-0014
14. Anniina N. (VRL-09182) - Knut v. Moons VH17-017-0057 && Moonst Last Christmas VH14-017-0752
15. Vibaja (VRL-00727) - Arctic Red && Vernal Equinox
16. Vibaja (VRL-00727) - Hunajaliinu VH16-018-2784 && Koistilan Jymy VH16-018-2786
17. Tierra (VRL-02841) - Tyson B VH16-028-0171 && A.D. Vanilla Vegas VH16-022-0086
18. Sonja.P (VRL-06588) - Albertslunds Black Widow VH16-017-0272 && E-Vitamiini KH VH16-017-0224
19. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185 && Dyantha's Cricket VH15-046-0199
20. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744 && Adinan Muumi VH16-018-1367
21. Sonja.P (VRL-06588) - Samuel v.d Winch VH04-017-4367 && Timothy VH15-017-0593
22. Anniina N. (VRL-09182) - Vaniman Jevinia VH17-018-0004 && Katsotko Kevääseen VH17-018-0678
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Réamann VH14-046-0132 && Cazador De Rewa VH15-046-0173
24. Sonja.P (VRL-06588) - Natural Number KH VH16-017-0449 && Complex Number KH VH16-017-0450
25. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018 && Bruno von Dows VH16-028-0116
26. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica VH16-017-0166 && Lilymoor Yorick VH16-017-0509
27. Tuulia (VRL-12669) - Sumun Humu && Heljän Suukkosuu
28. Eenu (VRL-13600) - Tonttutöppönen && Vadelmapehmis
29. Mette (VRL-13589) - Jarl && Hunajamäen Rakkaustaivas

luokka 2. vaativa parivaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Sonja.P (VRL-06588) - No Hesitation KH VH17-017-0131 && Metafloral KH VH17-017-0163
2. Veera R. (VRL-10735) - Hiprakan Hullunmylly VH16-018-2813 && Spiros Áthas VH16-046-0026
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaara Siperia VH17-018-0844 && Hengenvaaran Topias VH17-018-0845
4. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Tammipakkanen VH17-018-0216 && Varpulammen James Bond VH16-018-2767
5. Sonja.P (VRL-06588) - Lucrezia Dei VH17-017-0136 && Idris KH VH17-017-0164
6. Jannica (VRL-04799) - Hunajamäen Helmipöllö VH16-018-1197 && Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
7. Hapero (VRL-06115) - Viisikon Hajamieli VH17-018-0656 && Huvitutin Torkku VH17-018-0822
8. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017 && Kiss Then Miss VH16-079-0006
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Benjen VH14-046-0095 && Breandan Eddard VH14-046-0097
10. Tuire (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039 && Breandan Jon Snow VH14-046-0092
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Nymeria VH14-046-0094 && Breandan Brienne VH14-046-0096
12. Sonja.P (VRL-06588) - Abandoned Road KH VH17-017-0132 && Boogerman KH VH17-017-0130
13. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253 && Gwirion LO VH16-022-0057
14. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva VH16-018-2419 && Ponipalleron Syysilta VH16-018-2418
15. Vibaja (VRL-00727) - Mariella && Koistilan Virna

luokka 3. vaikea parivaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
2. Jannica (VRL-04799) - Miss Sofie VH12-053-0155 && Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
3. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden VH14-046-0048 && Breandan Qwen VH16-046-0037
4. Mette (VRL-13589) - 23 Haircolors && 22nd Century
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089 && Breandan Ramsey VH15-046-0069
6. Sonja.P (VRL-06588) - Dosen Ossie && Composition Symph VH16-024-0103
7. Mette (VRL-13589) - 26 Reasons to Date Me && 27 Birthday Wishes
8. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
9. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley VH16-046-0118 && Sovnig LAC VH16-053-0073
10. Sonja.P (VRL-06588) - Brynhild Unnfrid VH16-053-0084 && Clownietta pKH VH16-029-0294
11. Mette (VRL-13589) - Fuchsia Festival && Smile with Style Wolf
12. Veera R. (VRL-10735) - PP's Rock and Riot VH16-017-0576 && Ponipalleron Pablo VH16-017-0175