Valjakkoajokilpailu 12.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 12.03.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1210-1219

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
2. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
3. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
4. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
5. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
6. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
7. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
8. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
9. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
10. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
11. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
12. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
13. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
14. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
15. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
16. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
17. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
18. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
19. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
20. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
21. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
22. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
23. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
24. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
25. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
26. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
28. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
29. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
30. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
2. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
4. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
6. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
9. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
10. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
11. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
12. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
13. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
14. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
15. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
16. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
17. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
18. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
19. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
21. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
23. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
25. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
26. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
2. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley
3. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
4. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
5. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
6. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
7. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
8. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
9. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
10. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
11. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
12. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
13. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
14. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
15. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
16. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
2. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
3. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
4. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
5. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
6. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
8. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
9. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
10. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
11. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
12. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
13. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
14. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
15. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
16. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
17. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
18. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
19. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
20. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
21. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
23. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
25. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
27. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
28. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
29. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
2. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
3. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
5. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
6. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
7. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
8. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
10. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
11. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
12. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
13. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
17. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
18. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
19. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
20. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
21. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
22. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
23. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
2. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
3. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
4. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
6. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
8. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049