Valjakkoajokilpailu 17.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 17.03.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Kaikki luokat on avoimia ja tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1210-1219

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
2. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
3. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
4. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
6. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
7. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
8. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
9. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
10. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
11. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
12. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
13. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
14. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
15. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
16. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
17. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
18. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
19. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
20. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
21. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
22. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
23. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
24. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
25. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
26. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
27. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
28. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
29. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
30. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
2. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
3. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
8. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
10. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
11. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
12. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
13. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
16. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
17. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
18. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
19. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
20. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
21. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
22. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
23. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
25. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
26. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
2. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
3. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
4. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
5. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
6. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
7. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
8. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
9. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
10. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
11. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
12. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
13. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
14. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
15. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
16. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
2. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
3. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
4. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
5. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
6. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
8. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
9. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
11. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
12. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
13. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
15. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
16. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
18. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
19. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
20. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
21. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
22. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
23. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
24. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
25. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
26. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
27. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
28. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
29. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
2. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
3. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
4. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
6. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
7. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
8. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
9. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
11. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
12. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
13. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
15. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
16. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
18. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
19. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
20. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
21. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
22. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
2. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
3. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
4. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
5. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
6. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
7. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
8. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr