Valjakkoajokilpailu 30.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 30.03.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Kaikki luokat on avoimia ja tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1220-1229

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
2. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
3. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
4. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
5. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
7. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
8. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
9. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
10. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
11. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
13. HM (VRL-00096) - Vompatti
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
15. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
18. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
19. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
22. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
23. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
24. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
25. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
26. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
27. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
28. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
29. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
30. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
31. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
33. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
34. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
35. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
36. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
37. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
38. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
39. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
40. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
3. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
4. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
5. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
6. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
7. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
8. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
9. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
10. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
11. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
12. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
15. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
17. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
18. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
19. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
20. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
22. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
23. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
24. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
25. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
26. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
27. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
28. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
29. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
30. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
31. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
32. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
33. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
34. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
35. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
36. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
38. HM (VRL-00096) - Vompatti
39. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
40. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
2. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
3. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
4. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
5. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
6. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
7. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
8. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
12. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
14. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
15. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
16. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
18. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
19. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
20. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
21. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
22. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
23. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
24. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
25. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
26. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
27. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
28. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
29. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
30. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
31. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
33. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
34. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
37. HM (VRL-00096) - Aikanoita
38. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
39. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
40. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
2. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
4. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
7. Desmi (VRL-14548) - Nanna
8. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
10. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
13. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
14. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
15. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
16. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
19. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
20. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
21. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
22. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
24. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
25. HM (VRL-00096) - Aikanoita
26. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
27. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
28. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
30. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
31. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
32. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
33. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
34. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
35. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
36. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
37. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
38. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
39. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
40. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
2. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
3. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
4. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
5. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
6. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
7. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
8. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
11. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
12. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
13. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
14. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
15. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
16. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
17. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
20. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
21. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
23. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
24. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
25. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
26. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
28. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
29. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
31. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
32. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
35. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
36. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
37. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
38. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
39. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
40. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009