Valjakkoajokilpailu 31.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 31.03.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1220-1229

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
3. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
4. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
5. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
6. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
7. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
8. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
9. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
12. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
13. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
14. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
15. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
16. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
17. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
19. HM (VRL-00096) - Vompatti
20. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
22. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
23. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
24. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
26. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
27. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
28. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
29. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
30. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
31. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
32. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
34. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
35. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
36. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
37. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
38. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
39. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
40. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
2. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
3. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
4. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
5. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
6. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
7. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
8. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
10. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
11. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
12. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
14. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
16. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
17. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
18. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
19. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
20. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
21. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
22. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
23. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
24. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
25. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
26. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
28. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
29. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
30. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
31. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
32. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
33. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
34. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
35. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
36. HM (VRL-00096) - Vompatti
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
38. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
39. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
40. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
2. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
4. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
5. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
6. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
7. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
8. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
9. HM (VRL-00096) - Aikanoita
10. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
11. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
12. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
13. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
14. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
15. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
19. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
20. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
21. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
22. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
25. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
26. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
27. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
29. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
30. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
31. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
33. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
34. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
35. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
36. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
37. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
38. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
39. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
40. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
2. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
3. Desmi (VRL-14548) - Nanna
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
5. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
6. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
8. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
9. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
10. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
11. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
12. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
14. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
17. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
18. HM (VRL-00096) - Aikanoita
19. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
22. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
23. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
25. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
26. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
27. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
28. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
29. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
32. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
33. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
34. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
36. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
37. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
38. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
39. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
40. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
2. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
3. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
4. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
5. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
7. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
8. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
9. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
10. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
11. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
12. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
15. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
17. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
18. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
20. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
21. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
26. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
28. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
29. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
30. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
31. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
32. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
33. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
34. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
35. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
36. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
38. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
39. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
40. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271