Valjakkoajokilpailu 06.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 06.04.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Kaikki luokat on avoimia ja tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
5. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
6. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe

Tulokset kutsurypäs 1250-1259

luokka 1. noviisi koulukoe, 35 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
2. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
3. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
4. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
5. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
7. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
8. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
9. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Westmeath VH17-046-0072
11. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
13. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
14. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
15. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
16. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
18. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
19. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
20. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
21. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
23. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
24. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
25. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
26. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
27. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sackboy VH17-046-0078
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
30. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
31. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
33. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
34. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Shaelyn VH17-046-0076

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
2. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
6. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
7. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
8. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
9. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
10. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
12. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
13. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
14. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
15. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
16. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
18. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
19. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
20. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
21. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Annabeth VH17-046-0090
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esmond VH17-046-0111
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Cicero VH17-046-0089
25. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Findlay VH17-046-0110
27. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
28. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
30. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
31. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
2. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
3. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
4. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
6. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Questa VH17-046-0113
8. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
9. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
10. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
11. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Xanthus VH17-046-0117
13. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Queenbean VH17-046-0114
15. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
17. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
18. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
20. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
21. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
22. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
23. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
24. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Ethelbert VH17-046-0112
26. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
27. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
29. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
30. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001

luokka 4. noviisi koulukoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
2. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
3. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaiden VH18-046-0021
5. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
6. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
7. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Keelan VH17-046-0118
10. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
11. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
12. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Double Delight VH18-046-0022
14. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
15. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
16. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
17. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
18. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
19. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
20. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Franca VH17-046-0119
23. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
24. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
25. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
26. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
28. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
29. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
30. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
31. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
32. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709

luokka 5. noviisi tarkkuuskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
2. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
3. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
5. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
6. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
7. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
8. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
9. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
10. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
11. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
12. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
13. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
14. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
15. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
16. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
20. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
21. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
22. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
23. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
24. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Concord VH18-046-0036
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Chevrolet VH18-046-0032
27. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Kathleen VH18-046-0023
29. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
30. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
31. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
32. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Rexanne VH18-046-0037

luokka 6. noviisi kestävyyskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
2. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
3. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
4. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
5. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
7. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
8. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Mr. Anderson VH18-046-0040
12. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
13. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
15. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
16. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
17. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
18. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
19. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
20. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
21. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
22. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
23. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esther VH18-046-0048
25. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
26. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
27. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
28. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
31. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
32. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aylmer VH18-046-0045
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Garrison VH18-046-0046