Valjakkoajokilpailu 17.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 17.04.2018 ja osallistua saa vasta sitten, kun kutsu löytyy VVJ:n kilpailukalenterista. Vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Kaikki luokat on avoimia ja tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1260-1269

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
2. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
3. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
4. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
5. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
8. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
9. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
10. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
11. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
13. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
14. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
15. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
17. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
19. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
20. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
21. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
22. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
25. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
27. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
28. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
29. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
30. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
31. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
32. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
33. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
34. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
36. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
37. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
38. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
39. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
40. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
41. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
42. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
43. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
44. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
2. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
3. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
5. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
6. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
7. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
8. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
9. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
10. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
11. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
12. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
13. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
14. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
15. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
16. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
19. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
20. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
21. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
22. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
23. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
26. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
28. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
29. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
30. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
31. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
32. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
3. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
7. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
8. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
9. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092